Görme Engelliler

OKULUMUZ TİYATRO VE DRAMA ÇALIŞMALARI

KIZILTEPE ATATÜRK LİSESİ TİYATRO VE DRAMA ÇALIŞMALARI

    2010-2011 Eğitim Öğretim yılında Kızıltepe Atatürk Lisesi olarak başlattığımız tiyatro çalışmalarına öğrencilerin yoğun ilgi göstermesi üzerine gönüllü öğrencilerden oluşan bir ekip kurup hemen çalışmalara başladık. Araştırmalarımız neticesinde Cevat Fehmi Başkut’un PAYDOS isimli eserini sergilemeye karar verdik. Yıl boyunca çalışmalarımızı sürdürüp Mardin Valiliği’nin projesi kapsamında yapılan tiyatro şenliğine katıldık. Oyunumuzu 3 Mayıs 2011 de Kızıltepe METEM’de; 16 Mayıs 2011’de de Mardin Artuklu  üniversitesindeki konferans salonunda sergiledik.

    Mardin Valiliğinin Kültür ve Sanat faaliyetlerini yürüten Nurhan ÖKTEM başkanlığındaki komisyon Mardin merkez ve ilçelerinde tiyatro ekibi oluşturan 41 okulun Oyunlarını izledi. Bu oyunlar arasından Kızıltepe Atatürk Lisesi ve Nusaybin Atatürk lisesi oyunları ilk iki sırayı alarak Batman’da 1-6 Haziran  2011 tarihleri arasında yapılan tiyatro festivaline gönderilmeye hak kazandı. Kızıltepe Atatürk Lisesi olarak Batman Tiyatro festivalinde sergilediğimiz oyunumuz büyük beğeni topladı. Festival dönüşü Kızıltepe Halk Eğitim Merkezinde Milli Eğitim Müdürümüzün de izlediği son sergi yapılmış ve çalışmalarımız başarıyla sonlanmıştır.

    2011-2012 Eğitim Öğretim yılında da gönüllü öğrencilerin çok olması sebebiyle 3 ayrı tiyatro grubu oluşturup çalışmalarımızı  2011 Ekim  ayından bu yana sürdürüyoruz.

     Kızıltepe Atatürk Lisesi Kültür ve Edebiyat grubu olarak sanattan geçmeyen her yaşamın biraz eksik kaldığına inanıyoruz.

 

RAMAZAN KURT

TDE ÖĞRETMENİ 

FARUK IRMAK 

TDE ÖĞRETMENİ 

 Tiyatro  Tiyatro
 Tiyatro  Tiyatro